Dospělí a děti nad 15 let

Dospělí a děti nad 15 let
Dospělí a děti nad 15 let

REFRAKCE

refrakce v rámci uhrazeného poplatku za vyšetření v ambulanci při kompletním vyšetření sleva 10% na brýle z naší optiky
refrakce bez uhrazení poplatku za vyšetření v ambulanci 700Kč

ZÁBRUS

do celoočnicové obruby 500Kč
do poloobruby (vázané) 800Kč
do vrtané obruby 1000Kč
příplatek za zábrus do vlastní obruby, jinde zakoupené +100Kč k ceně zábrusu
příplatek za zábrus na počkání s vyzvednutím ve stejný den provozní doby optiky +350Kč k ceně zábrusu
příplatek za zábrus s vyzvednutím druhý den v ordinačních hodinách ordinace +250Kč k ceně zábrusu

OPRAVY

šroubek (+matka) 1ks 50Kč
sedlo 1ks 90Kč
koncovka 1ks 120Kč
dětská silikonová koncovka 1ks 150Kč
hmoždinka do vrtaných obrub 1ks 90Kč
výměna silonu u vázaných obrub 300Kč

Ceny dalšího doplňkového sortimentu k dostání přímo v oční optice.

 1. Rozhovor – abychom mohli splnit Vaše očekávání z hlediska komfortu vidění, ptáme se na úvod schůzky na Vaše potíže se stávající brýlovou korekcí, zdravotní stav, náplň práce, zájmy a další aktivity.
 2. Objektivní měření zraku – na přístroji autorefraktometr si změříme Vaši plnou korekci a další parametry oka, které pro nás budou vstupní hodnotou pro další měření.
 3. Subjektivní měření zraku – provádí se se zkušební obrubou, do které se vkládají zkušební sklíčka s dioptrickými hodnotami. Změříme si nejdříve maximální možnou ostrost každého oka zvlášť, poté si za pomocí tzv. binokulárních testů zjistíme, jak fungují obě oči zároveň, jak spolupracují. Díky tomu můžeme odhalit případné skryté oční vady. Měření se provádí jak na dálku, tak na střední vzdálenost a při čtení. Toto měření trvá nejdéle, zároveň jde ale o nejdůležitější část celého vyšetření. Na základě Vašich reakcí jsme zde schopni nastavit brýlovou korekci tak, aby pro Vás byly brýle dobrým společníkem po celý den, ať už sedíte v kanceláři u počítače, řídíte své auto, vaříte nebo se jdete jen tak projít. Je především důležité, aby pro Vás bylo vidění komfortní.
 4. Vyhodnocení měření – zkonzultujeme naměřené dioptrické hodnoty a navrhneme pro Vás optimální brýlovou korekci, případně další postup.
 5. Brýlové čočky a brýlová obruba – úvodní rozhovor, naměřené dioptrické hodnoty, stejně tak parametry Vašeho obličeje a vzdálenost zornic jsou pro nás stěžejní při výběru vhodných brýlových čoček a až díky všem těmto hodnotám můžeme z širokého sortimentu vybrat správnou brýlovou obrubu.
 6. Výdej zakázky – v závěru schůzky se domluvíme na termínu zhotovení a vydání Vaší zakázky. V některých případech je možné domluvit se na zabroušení vybraných brýlových čoček na počkání. Při výdeji hotové zakázky zkontrolujeme správnost zabroušených dioptrických hodnot a usazení brýlí na Vašem obličeji s ohledem na Vaše pohodlí.

Provádíme malé opravy a úpravy Vašich stávajících brýlí – výměna šroubku a hmoždinek, výměna silonu ve vázaných brýlích, výměna a úprava koncovek, výměna sedel.

Nabízíme široký výběr značek dioptrických a slunečních brýlových obrub jak v dámském, tak pánském či dětském provedení.

Vybereme pro Vás vhodnou variantu progresivních, kancelářských nebo jednoohniskových brýlových čoček s kvalitní povrchovou úpravou ryze české značky Čivice, která je jedním z největších a nejvýznamnějších výrobců a dodavatelů brýlových čoček v České republice.

Zabroušení vybraných brýlových čoček s odpovídajícími vlastnostmi bude zhotoveno buď firmou Čivice, která nám brýlové čočky dodává, nebo přímo u nás zkušeným optikem na brusu Emotion 2 GLD v2. Po domluvě je v určitých případech možnost zabroušení na počkání.

V naší nabídce jsou i některé typy zvětšovacích ručních a skládacích lup ke čtení.

V dnešní době je stále obtížnější najít lékaře a termíny pro vyšetření našich nejmenších. V našem týmu jsou i zkušení pedooftalmologové (oční lékaři specializující se na vývoj zrakových funkcí starající se o dětskou populaci), kteří Vašim dětem rádi pomohou.

Jak probíhá oční vyšetření dítěte?
Vyšetření předchází pohovor s dítětem a jeho doprovodem. Zajímá nás především, co Vás k vyšetření přivádí, jaké má dítě obtíže, léčí-li se s něčím a podobně. Je pro nás také důležitá rodinná anamnéza, zejména to, zda rodiče, prarodiče či sourozenci dítěte mají nějakou zrakovou vadu, zda v dětství šilhali, nosili brýle či okluzor. Během této doby má dítě prostor se v ordinaci zorientovat a přivyknout. Lékař má už v tuto chvíli možnost pohledem zhodnotit například postavení očí a další aspekty.
Samotné vyšetření se samozřejmě primárně odvíjí od věku dítěte a jeho rozumových schopností.
Nejprve hodnotíme případné šilhání. Dítě pozoruje obrázky do dálky i na blízko, zatímco jsou oči na okamžik střídavě zakrývány. Pomocí pohybu hračky ověřujeme hybnost očí do všech směrů.
Dítě pozoruje různé obrázky se speciálními brýlemi, které nám odhalí úroveň jeho prostorových funkcí.
Pomocí přístroje změříme dioptrie. Jedná se o přístroj, do kterého dítě opře bradu a čelo a pozoruje obrázek. U mladších dětí lze měření provést ze vzdálenosti jednoho metru ručním přístrojem připomínajícím fotoaparát.
Dále kontrolujeme zrakovou ostrost. Dítěti je vždy zakryto jedno oko a dle věku "čte" obrázky, Pflügerovy háky (různě natočené písmeno E) či písmena.
Abychom byli schopni přesně změřit dioptrické hodnoty, u většiny dětí je nutné tzv. rozkapání. Do každého oka kápneme jednu kapku. Bezprostředně po aplikaci kapky štípou, ale za pár vteřin nepříjemný pocit ustane. Po nakapání potřebujeme minimálně 30 minut vyčkat, abychom dioptrie mohli spolehlivě přeměřit. Současně s tím kontrolujeme sítnici pomocí ručního oftalmoskopu.
Jak dítě na vyšetření připravit?
Pokud to lze, pokuste se dítě objednat na čas, kdy bývá odpočaté a čilé. Při očním vyšetření je pro nás velmi důležitá spolupráce dítěte. Tu může opravdu výrazně ovlivnit správná příprava již u Vás doma.
Na prvním místě je důležité dítěti vysvětlit, samozřejmě úměrně jeho věku a rozumovým schopnostem, co se bude u lékaře dít. K tomu Vám může sloužit právě text výše. Můžete například dítěti říct, že se bude koukat na různé obrázky, bude mít na očích kouzelné brýle a podobně. Je dobré ho informovat i o kapání. Není vhodné dítěti slibovat, že "nebude nic bolet", jelikož například nakapání nepříjemné je a mohli bychom tak ztratit důvěru dítěte v nás a tím zhoršit jeho budoucí spolupráci.
Doma si například můžete hrát na piráty, kdy dítěti budete střídavě zakrývat jedno i druhé oko, aby si na tuto situaci zvykl. Můžete také dítěti nasazovat různé sluneční brýle, které máte doma. Dále lze formou hry natrénovat pojmenovávání obrázků či natočení Pflügerových háků, viz obrázky níže. Po dobu rozkapávání (30-45minut) se připravte na to, že není vhodné, aby dítě koukalo do blízka, můžete s sebou tedy vzít například oblíbenou knihu, kterou mu budete předčítat, nebo například pustit audio pohádku do sluchátek. 
I přesto, že se na vyšetření dobře připravíte, a i my se snažíme dělat vše pro to, aby vše proběhlo v klidu a pohodě, může se stát, že bude dítě například plačtivé a nebude chtít spolupracovat. To je v pořádku a přirozené. V tomto případě se dle možností vynasnažíme vyšetřit alespoň nezbytné minimum a zbytek vyšetření odložit na jiný termín. Věříme, že je důležité dát dítěti čas a prostor a že nakonec vše zvládne ve svém vlastním tempu.

Naše ambulance úzce spolupracuje s Oční klinikou Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, která zajišťuje téměř veškerou péči o pacienty s očním onemocněním. Pacientům můžeme v případě potřeby nabídnout i špičkovou péči jiných očních klinik.

Pro naše pacienty si alokujeme dostatek času. Naší snahou je pacienta nejen správně vyšetřit, ale mít i dostatek času na konzultaci a otázky pacienta a na případné plánovaní dalších kroků.

 1. Sestava brusu Emotion 2 GLD v 2
 2. Brýlová skříň kovová CNS266H
 3. Brýlové obruby Oculus UB4
 4. Centrační tablet s aplikací iPAD
 5. LCD optotyp 24 GLC-3000A
 6. Perimetr Optopol PTS920
 7. HUVITZ HTR-1A Fokometr HLM

Nejste si jisti, zda Vaše brýlová korekce či dioptrická hodnota kontaktních čoček odpovídá aktuálnímu stavu? Brýle přeměříme a porovnáme s Vašimi výsledky u nás. Ve spolupráci s optikou můžeme ihned vyřešit připadné nesrovnalosti.

Na našem pracovišti nabízíme všechny základní vyšetření z oblasti oftalmologie včetně vyšetření zrakové ostrosti, měření nitroočního tlaku, vyšetření barvocitu, šilhání, vyšetření zorného pole a vyšetření předního i zadního segmentu oka na štěrbinové lampě. Nad běžný rámec služeb nabízíme možnost fotodokumentace předního i zadního segmentu, vyšetření optickou koherenční tomografií (OCT) jak sítnice, tak zrakového nervu a předního segmentu oka. K dispozici je topograf rohovky či biometrie, která nám umožní vybrat vhodnou čočku již před odeslání k operaci šedého zákalu.

Ceník

Komplexní oční vyšetření - oční vyšetření + OCT dle potřeby  1 800 Kč
Kontrolní vyšetření - max 4 měsíce od počátečního vyšetření  900 Kč
Vyšetření na perimetru  900 Kč
OCT makul - obě oči  900 Kč
OCT papil - obě oči  900 Kč
Topografie rohovky - obě oči  600 Kč
Preventivní nebo periodická prohlídka pro zaměstnavatele  1 500 Kč
Výpis ze zdravotní dokumentace  250 Kč
Jiné administrativní úkony  500 Kč